Leczenie łojotokowego zapalenia skóry Bielsko Biała

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry Bielsko Biała

Łojotkowe zapalenie skóry, ŁZS (seborrheic dermatitis) to częste schorzenie dermatologiczne, dotykające 1-3 % populacji. Jest zapaleniem skóry o przebiegu przewlekłym, nawrotowym obejmującym zazwyczaj skórę owłosioną, okolice zauszne, kark, fałdy pachowe, pachwinowe, okolice pępka i mostek. Objawia się świądem o różnym natężeniu oraz nasilonym wydzielaniem łoju.

lojotokowe-zapalenie-skory

Przyczyny łojotokowego zapalenia skóry ŁZS:

Według medycyny akademickiej nie jest pewne, jakie czynniki wywołują nadmierną aktywację gruczołów łojowych. Pewną rolę przypisuje się grzybowi Pityrosporium ovale, niewłaściwej pielegnacji lub nieprawidłowościom w budowie gruczołów, zanieczyszczeniu powietrza, złym nakryciu głowy czy nieodpowiedniej mikroflorrze skóry głowy, podrażnieniu skóry przez kosmetyki i wodę o nieodpowiednich właściwościach fizykochemicznych lub promieniowaniu słonecznemu. Alkohol może zaostrzać objawy. Także u osób z nowotworami złośliwymi przewodu pokarmowego, a szczególnie górnych dróg oddechowych. Duże niedobory cynku, wolnych kwasów tłuszczowych i witaminy B mogą być przyczyną wystąpienia wykwitów zbliżonych morfologią do ŁZS. Przypuszcza się, że Candida albicans może indukować wystapienie zmian u niemowląt.

Łojotokowe zapalenie skóry w świetle medycyny chińskiej

Według medycyny chińskiej skóra jest pod kontrolą płuc. Natomiast gruczoły łojowe są pod kontrolą wątroby. Ogniska zakaźne i obciążenia toksyczne w wątrobie mają wpływ nie tylko na osłabienie procesu detoksykacji całego ciała, ale także na pogorszenie metabolizmu tłuszczów. Nie chodzi tylko o odkładanie się tłuszczów w układzie naczyniowym, ale również o uszkodzenie metabolizmu skórnego, a w niektórych przypadkach gruczołów łojowych. Dlatego też wątroba przyczynia się do powstawania atopowego zapalenia skóry lub łojotokowego zapalenia skóry. Przykładem może być łojotok lub udział watroby w powstawaniu łupieżu. Wątroba jest odpowiedzialna także za wszelkiego rodzaju alergie.

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry Bielsko Biała *

Terapia polega na usunięciu ogniska zakaźnego z wątroby oraz modyfikacji diety.

Zapraszamy również do zapoznania się z artykułami dotyczącymi badań EAV metodą Volla i terapii holograficznej, które wykonujemy w Bielsku Białej, w Lalima Diamond Med:

(*) – Uwaga:

  • Badanie EAV metodą Volla i naturoterapie stosowane przez Lalima Diamond Med nie zastępują konsultacji i pomocy lekarskiej. Kontaktuj się często ze swoim lekarzem.
  • Leczenie łojotokowego zapalenia skóry w Bielsku Białej nie posiada wyjaśnienia, ani naukowego potwierdzenia w świetle powszechnej wiedzy medycyny akademickiej. Nasza naturoterapia biorezonansowa oddziałuje za pomocą kryształów na ciało holograficzne (aurę) człowieka przywracając jego naturalne wibracje.
  • W Europie Zachodniej elektrodermalny test EAV Volla realizuje ok. 30.000 lekarzy. Niemieckie kasy chorych pokrywają koszt badania EAV od 1984 roku, jeśli badania metodami medycyny akademickiej nie dały rezultatu!