Toczeń – leczenie Bielsko Biała

Leczenie tocznia Bielsko Biała

Toczeń jest przewlekłą ogólnoustrojową chorobą o podłożu autoimmunologicznym, przebiegającą z zajęciem wielu tkanek i narządów. Szczyt zachorowalności przypada między 20 a 40 rokiem życia. Kobiety aż 9-krotnie częściej zapadają na tą chorobę niż mężczyżni. Jest jedną z najbardziej złośliwych chorób.

Przyczyny tocznia:

Według medycyny akademickiej, nie wiadomo co ją wywołuje. Wiadomo, że organizm zaczyna atakować siebie samego, uszkadza nerki, serce, płuca, mózg. Nierozpoznany, lub źle leczony toczeń doprowadza do niewydolności wielu narządów.

Ogólnie chorobę można podzielić na toczeń rumieniowaty skórny oraz toczeń rumieniowaty układowy czyli uszkadzający narządy wewnątrzne np. nerki, serce, płuca, mózg.

Objawy tocznia:

 • najbardziej charakterystycznym objawem skórnym jest rumień na policzkach w kształcie motyla
 • zmianom zwykle towarzyszą bóle reumatyczne, często mylone z RZS (reumatoidalnym zapaleniem stawów)
 • różnica polega na tym, że występuje zapalenie wielostawowe bez destrukcji kostnej oraz zwiewny, wędrujący charakter obrzęków
 • u około 75 % chorych skóra i błony śluzowe są zajęte
 • ponadto bardzo często wystepuje niebolesne białe owrzodzenia w jamie ustnej
 • nadmierne wypadanie włosów
 • pokrzywka
 • zaczerwienienie opuszek palców
 • ogniskowe zapalenie skóry, wałów paznokciowych
 • objaw Raynaud

Charakterystyczne dla przebiegu choroby jest okres zaostrzeń i remisji. Choroba nie ma jednolitego przebiegu klinicznego u wszystkich pacjentów.

U kobiet ciężarnych chorujących na toczeń niektóre przeciwciała mogą przechodzić przez łożysko i u noworodka może wystapić zespół objawów nazywany toczniem noworodków. Przeciwciała te po kilku tygodniach samoistnie zanikają.

Przyczyny tocznia

Uważa się, że przyczyną choroby jest prawdopodobnie specyficzny zapis w genach, który można obudzić zbyt silną ekspozycją na słońce, przewlekłą infekcją wirusową, czy stosowane przez pewien czas leków np. przeciwarytmicznych. Niektórzy uważają, że doustna antykoncepcja, też może mieć wpływ na wywołanie tej choroby.

Leczenie tocznia Bielsko Biała *

Według medycyny chińskiej i nowoczesnej naturoterapii pierwotną przyczyną tocznia jest borelia, która powoduje, że układ immunologiczny pracuje w trybie autoagresji czyli nie rozpoznaje właściwie komórek, narządów i tkanek tylko zwraca się przeciwko nim. Ponadto dewiacyjna praca systemu odpornościowego powoduje, że patogenne mikroorganizmy i pasożyty dużo łatwiej wnikają do organizmu i przemnażają się, powodując liczne zakłócenia w funkcjonowaniu organizmu.

Zapraszamy również do zapoznania się z artykułami dotyczącymi badań EAV metodą Volla i terapii holograficznej, które wykonujemy w Bielsku Białej, w Lalima Diamond Med::

(*) – Uwaga:

 • Badanie EAV metodą Volla i naturoterapie stosowane przez Lalima Diamond Med nie zastępują konsultacji i pomocy lekarskiej. Kontaktuj się często ze swoim lekarzem.
 • Leczenie tocznia w Bielsku Białej nie posiada wyjaśnienia, ani naukowego potwierdzenia w świetle powszechnej wiedzy medycyny akademickiej. Nasza naturoterapia biorezonansowa oddziałuje za pomocą kryształów na ciało holograficzne (aurę) człowieka przywracając jego naturalne wibracje.
 • W Europie Zachodniej elektrodermalny test EAV Volla realizuje ok. 30.000 lekarzy. Niemieckie kasy chorych pokrywają koszt badania EAV od 1984 roku, jeśli badania metodami medycyny akademickiej nie dały rezultatu!